Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>
Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>
Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje
przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>
Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>
Wyróżniona. Tylko dziesięcioro nauczycieli z całej Polski zostało nominowanych do prestiżowej Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”. W tym gronie znalazła się dr Joanna Klimczak ucząca w bytomskim Technikum nr 4.
Klimczak jest nauczycielką przedmiotów zawodowych w zakresie fotografii i multimediów. Nagrody ostatecznie nie wywalczyła, ale i tak może mieć powody do ogromnej satysfakcji. Wyróżnienie jest przyznawane pedagogom uczącym i inspirującym uczniów do działania w duchu dialogu oraz tolerancji. Docenia się ich, bo w swej pracy z młodzieżą przekazują jej nie tylko samą wiedzę, ale też starają się kształtować postawy otwartości, szacunku dla innych, solidarności, a także aktywnego zaangażowania w życie lokalnej społeczności.
Takie cechy posiada bytomska nauczycielka. – Już od dziecka chciałam uczyć i ten plan na życie udało się zrealizować. A ponieważ uczę o czymś, co jest moją pasją, praca ta daje mi ogromną radość – mówi Joanna Klimczak. W pracy wykorzystuje ona stworzony przez siebie i realizowany w Technikum nr 4 od sześciu lat program innowacji pedagogicznej zatytułowany „Film i nowe media”. W jego ramach uczniowie biorą udział w projektach filmowych, czy multimedialnych poznając miasto, lokalne środowiska twórcze oraz organizacje pozarządowe.
Jej pomysły doceniono, przyznając im status „Dobrej praktyki” w ogólnopolskim konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”. Klimczak współpracuje poza tym z wieloma instytucjami międzynarodowymi oraz krajowymi, realizując wraz z uczniami działania rozwijające ich kreatywność. – Nominacja do tej nagrody jest dla mnie dużą nobilitacją, ale też szansą podzielenia się ze światem tym, co robię. W swojej codziennej pracy staram się pokazać, że szkoła tworzona przez ludzi z pasją, przestaje być dla młodzieży traumą, a staje się miejscem bezpiecznym, w którym mogą rozwijać swoje talenty, nawiązywać przyjaźnie i czuć się bezpiecznie. I zdobyć dobry zawód – stwierdza.
W trakcie zajęć nauczycielka główny nacisk kładzie na praktykę, a nie tylko na przekazywaną teorię. – Cudowną cechą młodych ludzi jest to, że są ciekawi świata, otwarci na niego. Moim celem jest z uśmiechem pomagać im rozwijać umiejętność poszukiwania wiedzy – mówi Klimczak. I dodaje nie kryjąc dumy: – Zgłoszenie do Nagrody im. Ireny Sendlerowej oprócz innych materiałów, zawierało także recenzje uczniów. Kiedy nauczyciel, usłyszy do uczniów, że nie wyobrażają sobie szkoły bez niego. Nie ma większej nagrody.
Jeszcze nie ma komentarzy - możesz być pierwszy.
Wypełniona po brzegi hala, hat-trick Wiktorii Dziwok, płonąca czapka trenera – oto okoliczności ósmego z rzędu triumfu polonistek w mistrzostwach Polski
więcej >>>Adam Tomaszewski - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie rozwiązał umowę o pracę za porozumieniem stron. Jednak sprawa może być znacznie poważniejsza. Prezydent Mariusz Wołosz złożył bowiem…
więcej >>>Kierujący Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii SzpitalaSpecjalistycznego nr 1 dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz znalazł się wgronie osób mających największy wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz…
więcej >>>Kierujący Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz znalazł się w gronie osób mających największy wpływ na rozwój polskiej…
więcej >>>OGŁOSZENIA
DROBNE
W PONIEDZIAŁEK
W GAZECIE
W ŚRODĘ
W INTERNECIE!*
*za 15% dopłatą
19 kwietnia 2025
imieniny:
Adolfa, Tymona