Zb logo

  

   blogi   forum

Wiadomości

Komentarze / Blogi

Tomasz Nowak Tomasz Nowak

Kamera! Akcja! I nic nie widać

​Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>


Marcin Hałaś Marcin Hałaś

Dobra koalicja, a przynajmniej najlepsza

Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>


Witold Branicki Witold Branicki

Krajobraz po historycznym spadku

​Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje

przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>


Jacek Sonczowski Jacek Sonczowski

Święto policji w teatrze “Rozbark”

​Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>


ZB 8 | 21.02.2022 | Życie dzielnic | Edytor

Chaos na tabliczkach adresowych

​Śródmieście, Knajfeld. Wedle umieszczonych na tabliczkach z numerami domów przy ulicach Składowej oraz Towarowej informacji ta pierwsza należy do Zamłynia, a ta druga to już Śródmieście. Zdaniem naszego czytelnika taki podział jest absurdalny.




Swymi przemyśleniami nasz stały czytelnik podzielił się w liście. Pisał tak: „Jestem rodowitym bytomianinem. Zależy mi na naszym mieście w sensie dobrze pojętego lokalnego patriotyzmu. Denerwują mnie też absurdy. Odkąd pamiętam część Śródmieścia, „mój” Knajfeld, zaczynał się na wschodzie od ul Kolejowej i kończył na granicy z Karbiem. Od północy zaczynał się na ogródkach działkowych w okolicy obecnego stadionu Polonii Bytom, a kończył na południu na torach kolejowych. Za torami są Szombierki, a bliżej centrum, tak zwane Zamłynie. Na południe od ul.Pułaskiego jest równoległa ul. Przemysłowa, następnie ul. Składowa i ostatnia przy linii kolejowej ul. Towarowa. Ku mojemu zaskoczeniu, jakiś domorosły kartograf rozparcelował Knajfeld na Śródmieście, potem Zamłynie, by znowu powrócić do Śródmieścia. Sugeruję, aby wymienił błędnie wyprodukowane tabliczki na budynkach”.

Czytelnikowi nie sposób nie przyznać racji. Oto bowiem na budynku przy Składowej 16 mamy tabliczkę, a niej informację, że to „Zamłynie”. Natomiast Towarowa 1 czy 5 to jak wynika z kolejnych tabliczek już Śródmieście. A przecież te ulice są położone blisko siebie, Towarowa stanowi odnogę Składowej i biegnie do niej równolegle. 

Uwagi autora listu przekazaliśmy do Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji. W odpowiedzi rzeczniczka prasowa Ratusza, Małgorzata Węgiel-Wnuk napisała między innymi: „Obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym leży po stronie właścicieli nieruchomości. 

Prócz numeru porządkowego zamieszcza się również nazwę ulicy.” 

Samorządy mogą nakazać właścicielom budynków, by na tabliczkach, których kszałt to one określają, umieszczali również nazwę miejscowości lub dzielnicy. W Bytomiu takiego obowiązku nie ma, ale istnieje taka możliwość. Rzeczniczka przypomina jednak, że nie mamy administracyjnie wyodrębnionych jednostek pomocniczych czyli dzielnic. W efekcie informacje o obrębach geodezyjnych, w ramach których znajdują się konkretne nieruchomości mogą nie pokrywać się z obszarami, jakie bytomianie zwyczajowo uznają za konkretną dzielnicę.

Artykuł był oglądany 1245 razy.
  • Ocena - 0 0 głosów
   


Komentarze:

Jeszcze nie ma komentarzy - możesz być pierwszy.








  • pozostałe artykuły z wydania nr 11

    Złota Wiktoria, złota drużyna

    ​Wypełniona po brzegi hala, hat-trick Wiktorii Dziwok, płonąca czapka trenera – oto okoliczności ósmego z rzędu triumfu polonistek w mistrzostwach Polski

    więcej >>>
    2023.03.13 | | Edytor

    Co się działo w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie?

    ​Adam Tomaszewski - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie rozwiązał umowę o pracę za porozumieniem stron. Jednak sprawa może być znacznie poważniejsza. Prezydent Mariusz Wołosz złożył bowiem…

    więcej >>>
    2023.03.13 | | Edytor

    Doktor Jerzy Jaroszewicz:  lekarz bardzo wpływowy

    ​Kierujący Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii SzpitalaSpecjalistycznego nr 1 dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz znalazł się wgronie osób mających największy wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz…

    więcej >>>
    2023.03.13 | | Edytor

    Doktor Jerzy Jaroszewicz:  lekarz bardzo wpływowy

    ​Kierujący Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz znalazł się w gronie osób mających największy wpływ na rozwój polskiej…

    więcej >>>
    2023.03.13 | | Edytor


    OGŁOSZENIA
    DROBNE

    W PONIEDZIAŁEK
    W GAZECIE
    W ŚRODĘ
    W INTERNECIE!*

    *za 15% dopłatą

    22 października 2024

    imieniny:
    Halki, Filipa

    Galeria Tomenki

    Nasze akcje

    • Panteon bytomski

      Cykl artykułów o ludziach, którzy na przestrzeni wieków zasłużyli się dla Bytomia. więcej >>>

    Redakcja


    Ostatnie komentarze: