Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>
Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>
Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje
przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>
Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>
Dali dowód. Dwa lata pracowali nad sobą, a dziś cieszą się z tytułów Ambasadorów nieMożliwego. I mają ogromny, a co najważniejsze uzasadniony powód do dumy.
Realizowany w Bytomiu program społeczny Ambasadorzy nieMożliwego był elementem Programu Aktywności Lokalnej tworzonego przez 4Edu w partnerstwie z gminą oraz Fundacją Pomocy Dzieciom „Ulica”. Składał się on z cyklu zajęć przygotowanych z myślą o młodych, a całość koordynował Adrian Kowalski, pionier streetworkingu w Polsce. – Przez ostatnie 2 lata, dzieci uczestniczące w Programie Aktywności Lokalnej dla Gminy Bytom, udowodniły zarówno nam dorosłym, jak i sobie samym, że tkwi w nich niesamowity potencjał. Przezwyciężyły trudności, odnalazły moc i rozwinęły skrzydła – po to, aby odkryć w sobie Ambasadora nieMożliwego. Zrodziła się niesamowita energia, która połączyła wielu życzliwych dorosłych wokół idei wspierania tych młodych osób – mówi Kowalski.
W sumie w przedsięwzięciu wzięło udział 445 uczestników w wieku od 6 do 18 lat. Zajmowało się nimi 30 trenerów oraz kilkudziesięciu wolontariuszy. Wspólnie pracowali i bawili się podczas warsztatów plastycznych, tanecznych, muzycznych, teatralnych, wokalnych, fotograficznych, dziennikarskich, szycia i projektowania oraz medialno-społecznych. Każdy mógł liczyć na indywidualne, fachowe wsparcie. Trenerzy w ramach zajęć pracowali w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, prowadząc wsparcie pomocowe oraz metodami w tym nurcie, tj. Kids Skills’, Dam radę czy Mission Impossible.
Nie zabrakło też wspólnych akcji o charakterze kulturalnym i społecznym. Uczestnicy projektu zorganizowali akcję promującą adopcję zwierzaków z lokalnego schroniska, zachęcali przypadkowo napotkanych ludzi do uśmiechnięcia się i okazania radości, a także urządzali pikniki integracyjne.
Całość podsumowano podczas imprezy w BeCeKu. Tam właśnie przyznano młodym ludziom tytuły Ambasadorów nieMożliwego.
Jeszcze nie ma komentarzy - możesz być pierwszy.
Wypełniona po brzegi hala, hat-trick Wiktorii Dziwok, płonąca czapka trenera – oto okoliczności ósmego z rzędu triumfu polonistek w mistrzostwach Polski
więcej >>>Adam Tomaszewski - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie rozwiązał umowę o pracę za porozumieniem stron. Jednak sprawa może być znacznie poważniejsza. Prezydent Mariusz Wołosz złożył bowiem…
więcej >>>Kierujący Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii SzpitalaSpecjalistycznego nr 1 dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz znalazł się wgronie osób mających największy wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz…
więcej >>>Kierujący Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz znalazł się w gronie osób mających największy wpływ na rozwój polskiej…
więcej >>>OGŁOSZENIA
DROBNE
W PONIEDZIAŁEK
W GAZECIE
W ŚRODĘ
W INTERNECIE!*
*za 15% dopłatą
26 marca 2025
imieniny:
Larysy, Emanuela