Bytomski system monitoringu to 38 kamer non stop rejestrujących to, co dzieje się w najważniejszych punktach miasta, obraz… więcej >>>
Od wyborów samorządowych Bytomiem rządzi koalicja KO-PiS, czyli Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Co prawda magicy z… więcej >>>
Na 760-lecie lokacji Bytomia na prawie niemieckim Ratusz oraz jego agendy, miejscowe instytucje i organizacje
przygotowały turnieje, imprezy,… więcej >>>
Policjanci z bytomskiego garnizonu spotkali się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu "Rozbark". Okazją było doroczne Święto Policji.… więcej >>>
Zainspirowani. Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny zatytułowany „Jesteśmy u podszewki rzeczy”. Jego uczestnicy wykonywali zdjęcia inspirując się twórczością Brunona Schulza.
Konkurs to kolejna odsłona jakże bogatych w Bytomiu oficjalnych obchodów Roku Schulza. Właśnie są one na finiszu, a zorganizowaliśmy je z takim rozmachem, bo nasze miasto i dziś leżący na terenie Ukrainy, a przed II wojną światową należący do Polski Drohobycz – miejscowość rodzinna awangardowego artysty – od paru lat utrzymują ożywione stosunki partnerskie.
Konkursowicze wywodzący się spośród uczniów naszych szkół tworząc swoje prace inspirowali się konkretnymi cytatami zaczerpniętymi z prozy Brunona Schulza. Ich zadanie polegało przede wszystkim na przekładzie fragmentu wybranego z na fotografię, czyli inaczej mówiąc zrobienia pasującego do niego obrazka.
Laureatów jakże wyszukanych, a i niełatwych artystycznych zmagań poznaliśmy podczas ceremonii, która odbyła się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark. Przygotowała ją odpowiadająca za konkurs Ogólnokształcącą Szkoła Baletowa im. L. Różyckiego. Nagrody zwycięzcom wręczali reprezentującą tę placówkę Alicja Sacha oraz naczelnik Wydziału Kultury i Sportu bytomskiego Urzędu Miejskiego Krystyna Jankowiak-Markwica. Nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz podarunkowe bony ufundowane przez prezydenta Bytomia. Przypomnijmy też, że wcześniej wybrali się na wycieczkę do Senatu korzystając z zaproszenia senator Haliny Biedy.
Pierwsze miejsce w konkursie przyznano Julii Glince za zdjęcie do cytatu „Miasto nasze popadało coraz bardziej w chroniczną szarość zmierzchu” (opowiadanie „Nawiedzenie”). Drugą lokatę zajął Rafał Wypukoł za zdjęcie do cytatu: „Jesteśmy po drugiej stronie, jesteśmy u podszewki rzeczy” (opowiadanie „Wiosna”), natomiast trzecie Amelia Hilaszek za zdjęcie do cytatu: „Wtedy świat nieruchomiał, na chwilę stawał bez tchu, olśniony” (opowiadanie „Wiosna”). Wyróżnienie otrzymała Kinga Gawenda za zdjęcie do cytatu: „Szary i pusty wtorek, dzień bez tradycji i bez twarzy” (opowiadanie „Manekiny”).
Jeszcze nie ma komentarzy - możesz być pierwszy.
Wypełniona po brzegi hala, hat-trick Wiktorii Dziwok, płonąca czapka trenera – oto okoliczności ósmego z rzędu triumfu polonistek w mistrzostwach Polski
więcej >>>Adam Tomaszewski - dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie rozwiązał umowę o pracę za porozumieniem stron. Jednak sprawa może być znacznie poważniejsza. Prezydent Mariusz Wołosz złożył bowiem…
więcej >>>Kierujący Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii SzpitalaSpecjalistycznego nr 1 dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz znalazł się wgronie osób mających największy wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz…
więcej >>>Kierujący Oddziałem Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz znalazł się w gronie osób mających największy wpływ na rozwój polskiej…
więcej >>>OGŁOSZENIA
DROBNE
W PONIEDZIAŁEK
W GAZECIE
W ŚRODĘ
W INTERNECIE!*
*za 15% dopłatą
26 marca 2025
imieniny:
Larysy, Emanuela